Siyonistler, arazilerini gasp etmek istediği Filistinlilere saldırdı

Filistinli bedevilerin arazilerine el koyma amacıyla Necef (Negev) Çölü'nde sözde "ağaçlandırma" projesi yürüten siyonist işgal rejimi, çıkan olaylarda onlarca Filistinliyi yaraladı. 28'i çocuk en az 87 kişi de esir alındı.

Siyonistler, arazilerini gasp etmek istediği Filistinlilere saldırdı

Filistinli bedevilerin arazilerine el koyma amacıyla Necef (Negev) Çölü'nde sözde "ağaçlandırma" projesi yürüten siyonist işgal rejimi, çıkan olaylarda onlarca Filistinliyi yaraladı.

Siyonist işgal rejimi, Filistin topraklarını adım adım işgal etmeyi sürdürüyor.

Necef Çölü'ndeki Filistinli bedevilerin arazilerini gasp etmek isteyen siyonist Yahudiler, bölgede sözde "ağaçlandırma" projesi yürütüyor.

Yürütülen sözde "ağaçlandırma" faaliyetini "mülkiyetlerine el koyma planının bir parçası" olarak gören Filistinliler, bölgede 5 gündür protesto gösterisi düzenliyor.

Siyonist işgal rejimi, ağaçlandırma faaliyeti kapsamında yürütülen kazı çalışmalarına karşı başlatılan protestoculara saldırdı.

Olaylarda onlarca Filistinli yaralanırken şimdiye kadar 28'i çocuk en az 87 kişi esir alındı.

Necef bölgesindeki Arap köylerine elektrik ve su gibi hayati altyapı hizmetlerini sunmayan Siyonist işgal rejimi, bölgede yaşayan Filistinli bedevilerin arazi mülkiyetini de tanımıyor.

Necef Çölü'nde tamamı Filistinli bedevi 85 bin kişinin yaşadığı 38 Arap köyü bulunuyor. Filistin kaynaklarına göre, Siyonist işgal rejimi bugüne kadar 220 bin Filistinlinin yaşadığı 12 milyon dönümlük Necef Çölü'nün 11 milyon dönümüne el koydu.