Yoğun kar yağışı Japonya’da hayatı zorlaştırıyor

Japonya'da geçtiğimiz Perşembe günü başta Tokyo olmak üzere Kanto bölgesinin geniş kesimlerinde etkili olan şiddetli kar yağışının bilançosu ağırlaştı. Şiddetli kar yağışı ve buzlanma nedeniyle Japonya’nın başkenti Tokyo’da 525 kişi hastanelik oldu.

Yoğun kar yağışı Japonya’da hayatı zorlaştırıyor

Japonya’da 6 Ocak günü başta Tokyo olmak üzere Kanto bölgesinin geniş kesimlerinde etkili olan şiddetli kar yağışının bilançosu ağırlaştı. 

Tokyo İtfaiye Departmanı yaptığı açıklamada, kar ve buzlanma nedeniyle kayarak düşen ve hastanelik olan kişi sayısının 525’e yükseldi, 77 trafik kazası meydana geldi. 10 santimetreyi bulan kar nedeniyle yaralananların yaşının 1 ila 100 arasında değişiyor.

Japonya Meteoroloji Ajansı, 4 yıllık ardından ilk kez başkent Tokyo için yoğun kar yağışı uyarısı yapmıştı. Tokyo’daki bulunan bir köprüde yaklaşık 100 aracın mahsur kaldığını belirten yetkililer, kent genelinde 14 güzergahta ulaşımın kar nedeniyle aksadığını ifade etti.

Yoğun kar yağışı uçak seferlerini de etkiledi. Hava muhalefeti nedeniyle ülkenin farklı kesimlerinde 99 uçuş iptal edildi.