Yetimler Vakfı heyeti Afganistan Türkiye Büyükelçisi Erginay'ı ziyaret etti

Yetimler Vakfı Genel Başkanı Fikri Karavil ve beraberindeki heyet, Afganistan'daki ziyaretleri kapsamında Afganistan Büyükelçisi Cihad Erginay'ı makamında ziyaret etti.

Yetimler Vakfı heyeti Afganistan Türkiye Büyükelçisi Erginay'ı ziyaret etti

Büyük ekonomik sıkıntılar çeken Afgan halkına yardım ulaştırmak amacıyla Afganistan'da bulunan Yetimler Vakfı Heyeti, temaslarını sürdürüyor.

Dünya çapında yaptığı yardım faaliyetleriyle ihtiyaç içerisindeki insanlara yardım ulaştıran Yetimler Vakfı, bulunduğu Afganistan'da bir yandan yardım çalışmalarını sürdürürken bir yandan da ziyaretler gerçekleştiriyor.

Yetimler Vakfı Genel Başkanı Fikri Karavil ve beraberindeki heyet, ziyaretleri kapsamında Afganistan Türkiye Büyükelçiliğine bir ziyaret gerçekleştirdi.

Başkent Kabil'deki büyükelçilikte gerçekleşen ziyarette, Yetimler Vakfı heyeti, Büyükelçi Cihad Erginay ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Yetimler Vakfı'nın Afganistan'da yürüttüğü projeler ve insani yardım çalışmaları hakkında Büyükelçiye bilgilerin aktarıldığı ziyarette, karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.

Türkiye'nin Afganistan'da yaşanan durumları yakından takip ettiğini belirten Afganistan Büyükelçisi Erginay, insani yardım konusunda Türkiye'nin 20 yılı aşkın bir süredir Afganistan halkına yardımcı olduğunu dile getirdi.

Ziyaret, karşılıklı başarı dilekleriyle son buldu. (İLKHA)