“Şeyh Cerrah Filistin direnişinin meşalesi olmayı sürdürecek”

Mescid-i Aksa Hatibi ve Kudüs’teki Yüksek İslami Heyet Başkanı Şeyh İkrime Sabri, “Şeyh Cerrah Mahallesi’nin Filistin direnişinin meşalesi olmaya devam edeceğini” ifade etti.

“Şeyh Cerrah Filistin direnişinin meşalesi olmayı sürdürecek”

İşgal rejiminin Şeyh Cerrah, Silvan ve Kudüs’ün tarihi tüm mahallelerindeki planlarının Mescid-i Aksa’yı kuşatma projesinin bir parçası olduğuna vurguda bulunan İkrime Sabri, işgalcilerin Mescid-i Aksa’nın kuzeyindeki Yahudileştirme projelerini Şeyh Cerrah’ta ve güneyindekileri de Silvan’da hayata geçirmek için zamanla yarıştıklarını belirti.

Şeyh İkrime, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Kudüs’ün merkezinde yer alan Şeyh Cerrah Mahallesi’nin coğrafi ve tarihi konumu sebebiyle direniş meşalesi olarak kalacağını bildirdi. 

İkrime Sabri, “siyasi felçli” olarak nitelediği Ramallah'taki Filistin Yönetimi’nin ve liderlerinin Kudüs’e yönelik duyarsızlığını da kınadı.

Kudüs’ün Şeyh Cerrah Mahallesi, işgal güçlerinin ve Yahudi gasıpların saldırılarına maruz kalıyor.

Yahudi gasıpların kışkırtıcı faaliyetlerine izin veren işgal güçleri, mahalle sakinlerine ve kendilerine destek veren dayanışmacılara ise baskı uyguluyor.

Mahalle sakinlerinden onlarca aile işgal güçlerinin baskıları ve Yahudi gasıpların saldırıları ve tehcir tehdidi altında yaşıyor.

İşgalci rejimin aşırı sağcı siyonist sözde milletvekili Ben-Gvir, Kudüs’ün Şeyh Cerrah Mahallesi’ndeki Filistinli Salim ailesinin evinin önünde kurduğu çadırda provakatif eylem gerçekleştirmişti.

siyonist sözde milletvekili Ben-Gvir bu provakatif tavrına kaşılık, binlerce Filistinli Şeyh Cerrah’ta, Mescid-i Aksa İmam Hatibi Şeyh İkrime Sabri’nin ardında saf bağlayarak Cuma namazı kılmıştı.