Şehid Turan'ın vefakâr ve cefakâr eşi dar-ı bekâya göçtü

​6-8 Ekim olaylarında PKK tarafından katledilen Şehid Turan Yavaş’ın eşi Melahat Yavaş, Covid-19 tedavisi gördüğü hastanede Rabbine kavuştu.

Şehid Turan'ın vefakâr ve cefakâr eşi dar-ı bekâya göçtü

2014 yılında PKK yandaşları tarafından şehid edilen Turan Yavaş’ın eşi Melahat Yavaş, bir süredir Covid-19 tedavisi görüyordu.

Durumu ağırlaşması üzerine tedavi gördüğü Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi yoğun bakım servisinde devam edilen Yavaş, öğle saatlerinde ruhunu Rahman’a teslim etti.

Cenaze, ailenin yakınları ve Şehid’in dava arkadaşları tarafından Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi morgundan alınarak Yeniköy Asri Mezarlığına getirildi.

Kılınan cenaze namazının ardından toprağa verilen merhume Yavaş için dualar edildi, aileye taziyeler sunuldu.

Cenaze törenine başta HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu olmak üzere birçok sivil toplum kuruluşu temsilcileri, aile yakınları ve Şehid Turan Yavaş’ın dava arkadaşları katıldı.

Bilindiği üzere 2014 yılında HDP’nin çağrısı üzerine başlatılan 6-8 Ekim olaylarında PKK yandaşları İslami kişi ve kurumları hedef alarak saldırılarda bulunmuştu.

Bu olaylarda kurban eti dağıtan Yasin Börü, Hüseyin Dakak, Hasan Gökgöz, Riyad Güneş’in yanı sıra Turan Yavaş ve Cumali Güneş şehid edilmişti.

İLKHA