Paris'te siyonist firmaların Eurosatory Fuarı'na katılımlarının engellenmesi için gösteri düzenlendi

Fransa'nın başkenti Paris'te Filistin destekçileri, Siyonist İsrailli silah firmalarının 17-21 Haziran'da düzenlenecek uluslararası Eurosatory Fuarı'na katılmalarının engellenmesi talebiyle gösteri yaptı.

Paris'te siyonist firmaların Eurosatory Fuarı'na katılımlarının engellenmesi için gösteri düzenlendi

Fransa Savunma Bakanlığı yakınlarında toplanan Filistin destekçileri, ülkelerinden, İşgalci İsrail ile olan silah ticaretini durdurmasını istedi.

Eylemciler, dünyanın dört bir yanından silah firmalarının yer alacağı ve 17-21 Haziran'da Paris'te düzenlenecek Eurosatory Fuarı'nda katılımcılar arasında Siyonist İsrailli şirketlerin de olmasına tepki gösterdi.

Siyonist İsrailli silah şirketlerin fuara katılımlarının engellenmesi çağrısını yapan eylemciler, "İsrail'i silahlandırmayı durdurun" ve "İsrail katil, (Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel) Macron suç ortağı" sloganları attı.

Eylemcilerin, üzerlerine "Netanyahu Suçludur" yazılı beyaz tişörtler giydiği görüldü.

Farklı muhalif siyasetçilerin katıldığı gösteride eylemciler, "Gazze'deki Katliamı Durdurun" ve "Bizi susturamayacaklar" yazılı dövizler taşıdı.

Boyun Eğmeyen Fransa (LFI) Partisinden Milletvekili Thomas Portes, gösteride yaptığı konuşmada, Paris'te İşgalci İsrail'in Dışişleri Bakanı Yisrael Katz'ı ağırlayan Fransız hükümetinin utanç duyması gerektiğini ifade etti.

İtalyan asıllı Carlotta isimli eylemci, basına yaptığı açıklamada, 7 aydır Filistin'e destek amacıyla düzenlenen tüm gösterilere katıldığını belirtti.

Carlotta, İşgalci İsrail'e silah satışının durdurulmasını talep ettiklerini dile getirerek, "Silahlar, Batılı devletlerin İsrail üzerindeki devasa bir baskı aracı ve bunu kullanmıyorlar. İsrailli siyonist rejime silah satmak, Fransa ve Batılı hükümetleri soykırıma suç ortağı yapıyor. Bu nedenle hükümetten İsrail'e silah satışını durdurmasını istemek önemli." ifadelerini kullandı.

Carlotta, Siyonist İsrailli temsilcileri Eurosatory gibi fuarlardan men etmek gerektiğini vurguladı.