Kassam Tugayları: İşgalci İsrail askerlerini pusuya düşürdük, en az 10 ölü ve yaralı var

Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, Gazze Şeridi'nin kuzeyinde pusuya düşürülen İşgalci İsrail askerleri arasında en az 10 ölü ve yaralı olduğunu duyurdu.

Kassam Tugayları: İşgalci İsrail askerlerini pusuya düşürdük, en az 10 ölü ve yaralı var

Kassam Tugaylarından yapılan yazılı açıklamada, Beyt Hanun'a karadan giren İşgalci İsrail askerlerinin gece saatlerinde pusuya düşürüldüğü belirtildi.

Beyt Hanun'da 10 İşgalci İsrail askerini taşıyan aracın önce vurulduğu, daha sonra araca el bombaları atıldığı aktarılan açıklamada, pusuya düşürülen askerlerin yardımına takviye güç geldiği ifade edildi.

Takviye gücün geldiği sırada araçtaki patlayıcı düzeneğin infilak ettiği aktarılan açıklamada, pusuya düşürülen ve yardıma gelen askerlerin öldüğü veya yaralandığı bilgisi paylaşıldı.

Açıklamada, Gazze Şeridi'nin güneyindeki Refah bölgesinde de "Yasin-105" roketiyle İşgalci İsrail ordusuna ait iki "D9" askeri buldozerinin hedef alındığı kaydedildi.

Kudüs Seriyyeleri'nin eylemleri

İslami Cihad'ın askeri kanadı Kudüs Seriyyeleri'nden yapılan açıklamada da Cibaliya kampının doğusunda İşgalci İsrail ordusuna ait araçların ve İsrail askerlerinin hedef alındığı bildirildi.

Fetih Hareketi’ne bağlı Aksa Şehitleri Tugayı ile birlikte Cibaliya kampında bir binanın arkasında konuşlu Siyonist İsrail birliklerinin çok sayıda havan mermisiyle hedef alındığı ifade edildi.

Refah kentinin doğusunda İşgalci İsrail askerleri ve araçlarının havan mermileri ve ağır silahlarla vurulduğu kaydedildi.

Gazze Şeridi'nin orta kesimlerindeki Deyr el-Belah'ta, Kasariya Okulu çevresinde İşgalci İsrail ordusuna ait araçların ve Siyonist İsrail askerlerinin havan mermileriyle hedef alındığı aktarıldı.

İşgalci İsrail ordusunun, helikopterle ölen ve yaralanan Siyonist İsrail askerlerini bölgeden tahliye ettiğinin görüldüğü kaydedildi.