"Mescidi Aksa ve murabıtlarına dokunmanın bedeli ağır olacak!"

HAMAS, Büyük Fecir Buluşmaları etkinlikleri kapsamında bu hafta "Zafer Yakındır Cuması" başlığıyla düzenlenecek buluşma için tüm Filistin halkını sabah namazına Mescidi Aksa'ya gitmeye davet ederken, Mescidi Aksa ve murabıtlarına dokunmanın bedelinin ağır olacağı işgal ordusuna hatırlatıldığı ifade edildi.

"Mescidi Aksa ve murabıtlarına dokunmanın bedeli ağır olacak!"

Hareket bu konuyla ilgili olarak yaptığı basın açıklamasında Kudüs'ün ve tüm Filistin'in özgürlüğüne kavuşturulması için sürdürdüğü mücadelede önemli eylemlerde bulunan ve yeni yöntemler geliştiren Filistin halkının "Büyük Fecir Buluşmaları" adıyla gerçekleştirdiği kitlesel buluşmaların önemini vurgulayarak, bu mübarek hamleyle işgalci siyonist rejimin ve destekçilerine karşı önemli bir mesaj verildiği belirtildi.

Açıklamada bu kitlesel buluşmalarla Mescidi Aksa'nın ve murabıtlarının kırmızı çizgi olduğu ve bunlara dokunulmasının bedelinin ağır olacağı işgal ordusuna hatırlatıldığı ifade edildi. 

HAMAS, kendisinin de bütün gücüyle burayı savunacağını, uğrunda canlarını ve imkanlarını feda edeceğini, Kudüs kılıcının da vatan ve mukaddesat işgalden kurtarılıncaya, yurtlarından çıkarılmış olanlar yeniden yurtlarına dönünceye kadar düşmanın karşısında kınından çıkmış halde duracağını hatırlattı.

HAMAS, siyonistlerin hiçbir eyleminin Filistinlilerin Mescid-i Aksa'yı savunma, direnme, azim ve iradesine zarar vermede başarılı olamayacağını yineledi. (İLKHA)