Kudüs şehidi Saklanan için memleketinde gıyabi cenaze namazı kılındı

siyonist işgal rejimi tarafından Kudüs'te şehid edilen Türkiye vatandaşı Hasan Saklanan için bugün Şanlıurfa'da gıyabi cenaze namazı kılındı.

Kudüs şehidi Saklanan için memleketinde gıyabi cenaze namazı kılındı

siyonist işgal rejimi tarafından Kudüs'te şehid edilen Türkiye vatandaşı Hasan Saklanan için memleketi Şanlıurfa'da gıyabi cenaze namazı kılındı.

Gıyabi cenaze namazı için Şanlıurfalılar Eyüp Peygamber Camiine akın etti.

Düzenlenen gıyabi cenaze namazında sık sık tekbirler, "HAMAS'a selam direnişe devam", "Dişe diş kana kan intikam" gibi sloganlar atıldı.

Kılınan öğle namazının ardından Haliliye İlçe Müftüsü Abdullah Yıldırım tarafından bir açıklama yapıldı.

"Kudüs'e gitmek ve orada şehid olmak arzusu varmış"

Yıldırım, "Şehid Hasan Saklanan kardeşimiz bizim personelimizdi. Birkaç gün önce Kudüs'e gitmek üzere izin talebi için gelmişti. Ben de kendisine niye gideceğini sordum, dedi 'Hocam Kudüs'ü ziyaret etmek istiyorum.' Yalnız daha öncesinden duyduğumuz kadarıyla Kudüs'e gitmek ve orada şehid olmak arzusu varmış. Cenab-ı Hak bu arzusunu kabul etti kardeşimizin." dedi.

Şehid Saklanan'ın kardeşi Ramazan Saklanan da bir konuşma yaparak ağabeyinin çevre tarafından sevilen bir sima olduğunu söyledi.

Konuşmanın ardından gıyabi cenaze namazında Şanlıurfalılar saf tuttu.

Kılınan cenaze namazının ardından dua Abdullah Zengin tarafından dua okundu.

Duaların ardından Şanlıurfalılar Şehid Hasan Saklanan için Taziye evleri bölgesinde bulunan Bihemi Taziye evine gitti. (İLKHA)