HÜDA PAR'ın "soykırım" ile ilgili kanun teklifinin TBMM Genel Kurulu'nda görüşülmesi kabul edildi

HÜDA PAR'ın Vatandaşlık Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair kanun teklifinin TBMM Genel Kurulu’nda görüşülmesi kabul edildi.

HÜDA PAR'ın "soykırım" ile ilgili kanun teklifinin TBMM Genel Kurulu'nda görüşülmesi kabul edildi

HÜDA PAR'ın Türkiye vatandaşı olup da Gazze'deki soykırıma ortak olan siyonistlerle ilgili Meclis Başkanlığı’na sunduğu kanun teklifinin TBMM Genel Kurulu’nda görüşülmesi kabul edildi.

HÜDA PAR'ın hazırladığı kanun teklifi, soykırım ve insanlığa karşı işlenen suçların soruşturulmasında TBMM’ye de yetki verilmesini öngörüyor. Böylece, siyasi mülahazalardan bağımsız olarak soruşturma talebi yapılabilecek.

Ayrıca, yabancı devletlerin ordularına gönüllü olarak katılan ve soykırım veya insanlığa karşı suç işleyenlerin Türk vatandaşlıklarının düşürülmesi ve Türkiye’deki mal varlıklarına el konulması da öngörülüyor.

Kanun teklifi, savaş suçlarına bulaşmış kişilerin adil bir şekilde yargılanmasını sağlayacak.

YAPICIOĞLU'NDAN TEŞEKKÜR!

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, HÜDA PAR'ın Vatandaşlık Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair kanun teklifinin TBMM Genel Kurulu’nda görüşülmesinin kabul edilmesine ilişkin sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu, "28 Aralık 2023 tarihinde TBMM Başkanlığına sunmuş olduğumuz 2/1895 Esas numaralı Soykırım suçuna iştirak edenlerin cezalandırılması, vatandaşlıklarının kaybettirilmesi ve malvarlıklarına el konularak Aile ve Gençlik Fonu'na devredilmesine ilişkin Kanun teklifimizin İçtüzük'ün 37'nci maddesine göre doğrudan Genel Kurulun gündemine alınmasına ilişkin önergemiz kabul edildi." dedi.

Önergeye destek veren AK Parti, MHP, İYİ Parti,  Saadet Partisi, Gelecek Parti, Deva Partisi, Yeniden Refah Partisi gruplarına ve vekillere teşekkür eden Yapıcıoğlu, "Dileğimiz Kanun Teklifi'mizin Meclis tatile girmeden önce görüşülüp oy birliğiyle kanunlaşmasıdır." ifadesini kullandı.