Hizbullah ile işgalci İsrail arasında saldırılar sürüyor

Hizbullah, insansız hava araçlarıyla (İHA) işgalci İsrail ordusuna ait noktaları hedef aldığını duyururken işgalci İsrail ordusunun düzenlediği saldırılar nedeniyle Lübnan'ın güneyindeki bir evde yangın çıktı.

Hizbullah ile işgalci İsrail arasında saldırılar sürüyor

Hizbullah'tan yapılan yazılı açıklamada, kıyı şeridindeki Ras Nakura bölgesinde işgalci İsrail ordusuna ait mevzilere İHA'larla saldırı düzenlendiği belirtildi.

Hedef alınan mevzilerin tahrip edildiği ve işgalci İsrail askerlerinden yaralananların olduğu ifade edildi.

İşgalci İsrail ordusuna ait Zaura Askeri Üssü'ndeki topçu mevzilerinin de İHA'larla hedef alındığı kaydedildi.

Açıklamada ayrıca, Hizbullah mensuplarının, işgal altındaki Golan Tepeleri'nin Şeba Çiftlikleri'ndeki Ruveyse el-Karn ve Zibdin bölgeleri ile Kefr Şuba'daki Er-Remsa ve Es-Semaka bölgelerine roketlerle saldırı düzenlediği belirtildi.

İşgalci İsrail tarafından ise Hizbullah'ın saldırılarına ilişkin bir açıklama yapılmadı.

Öte yandan Lübnan resmi ajansı NNA'nın haberine göre, işgalci İsrail ordusu, topçu atışlarıyla Nakura beldesini hedef aldı. Vurulan bir evde yangın çıktığı aktarıldı.

İşgalci İsrail topçu birlikleri, Lübnan'ın güneyindeki Deyr Mimas ile Kefr Kila bölgeleri arasında kalan Hura bölgesini de hedef aldı.

Ayrıca işgalci İsrail ordusunun, İHA'larla El-Vizani beldesini bombaladığı ve ağır silahlarla ateş açtığı belirtildi.

Gazze Şeridi'ne 7 Ekim'den bu yana saldırılarını sürdüren işgalci İsrail, kuzey sınırında da Lübnan Hizbullahı ile çatışıyor.

Bu çatışmalarda şu ana kadar 347 Hizbullah mensubu, 63 Lübnanlı sivil, 19 Emel Hareketi, 13 Hamas, 15 İslami Cihad mensubu ile 14 İsrail askeri ve 10 İsrailli sivilin öldüğü bildirilmişti.