HAMAS: İslam halkları ve özgür dünya halkları, Gazze'ye destek için ayaklanmalı

İşgalci siyonistlerin, Han Yunus'un doğusunda yerinden edilenlere yönelik gerçekleştirdiği katliama ilişkin açıklama yapan HAMAS, dünyanın her yerinde meydanlara çıkılması çağrısında bulundu.

HAMAS: İslam halkları ve özgür dünya halkları, Gazze'ye destek için ayaklanmalı

HAMAS, yaptığı açıklamada, Han Yunus'taki El Avda Okulu katliamının, siyonist terör rejiminin, Filistin halkına karşı yürüttüğü soykırım savaşının ve katliamların bir uzantısı olduğunu bildirdi.

Katliamları kınamak ve soykırım savaşını durdurmak için dünyanın tüm şehirlerinde öfke yürüyüşleri çağrısında bulunan HAMAS, şunları kaydetti:

"Arap ve İslam halklarını ve özgür dünya halklarını, Gazze Şeridi'ndeki halkımıza destek için ayaklanmalarını ve hareketlerini yenilemeye, kitlesel gösteriler ve öfke yürüyüşleriyle derhal meydanlara çıkmaya çağırıyoruz. Gazze Şeridi'nde masum sivillerin maruz kaldığı soykırım sona erene kadar tüm forumlarda ve meydanlarda protestoları ve baskıyı yükseltmeye çağırıyoruz.

Ayrıca saldırganlık topraklarımızdan, halkımızdan ve kutsal mekanlarımızdan mağlup edilene kadar Batı Şeria'daki halkımızı ve asi gençleri; tüm araçlarını harekete geçirmeye, bu cani düşmanla çatışmaya ve Aksa Tufanı savaşına katılımı artırmaya çağırıyoruz."