Hamas: Filistin halkı yeni bir intifadaya doğru gidiyor

HAMAS yetkililerinden Abdurrahman Şedid, "Batı Şeria ve Kudüs'teki halkımız, intifadaya yeniden dönmeye doğru gidiyor. Halkımızın diri olduğundan ve kalbinin direnişle attığından şüphe duymamalıyız." dedi.

Hamas: Filistin halkı yeni bir intifadaya doğru gidiyor

Dün bazı açıklamalarda bulunan HAMAS yetkililerinden yer alan Abdurrahman Şedid, intifadaya doğru yönelen Batı Şeria ve Kudüs'te yaşayan Filistinlileri sivil ve silahlı tüm şekilleriyle işgale karşı direnişi sürdürmeye davet etti.

Batı Şeria'da devrimci ruhun sürdürülmesi gerektiğini belirten Şedid, "HAMAS; işgale karşı mücadelenin, Kudüs'e ve esirlere destek için işgal altındaki tüm Filistin topraklarında olduğu gibi Batı Şeria'da da direnişi ayağa kaldırmakta ısrar ediyor." ifadelerini kullandı.

Filistin Yönetimi ile işgalci siyonist rejim arasında çözüm bulmak bulmak için başlatılan Oslo Süreci'nin bir başarısızlıktan diğer bir başarısızlığa geçtiğini, Filistin Yönetimi altındaki bölgelerde gerçek anlamda çözülmelerin olduğunu dile getiren Şedid, Filistin Yönetimi'nin seçim sonuçlarından, siyasetten ya da milli tavırdan aldığı bir meşruiyetinin kalmadığını, işgalci rejimle yapılan güvenlik koordinasyonunu yürüttüğünü belirtti. (İLKHA)