Gazze'de katledilen çocuk ve kadın sayısı, Rusya-Ukrayna Savaşı'ndakinin 6 katını aştı

UAD'de soykırımla yargılanan siyonist terör rejiminin 7 Ekim 2023'ten beri saldırı düzenlediği Gazze Şeridi'nde kadın ve çocuk katliamları, 2 yıldır süren Rusya-Ukrayna Savaşı'ndakinin 6 katından fazla olması, burada yaşanan vahşeti gözler önüne seriyor.

Gazze'de katledilen çocuk ve kadın sayısı, Rusya-Ukrayna Savaşı'ndakinin 6 katını aştı

Siyonist işgalci terör rejimi yaklaşık 2,3 milyon Filistinlinin yaşadığı Gazze Şeridi'ni havadan, karadan ve denizden aralıksız bombalıyor.

Filistinli kaynaklara göre, işgalci terör rejimi, bu saldırılarında 66 bin tondan fazla patlayıcı kullandı. Bu da Gazze'de kilometrekareye 183 ton patlayıcının atıldığı anlamına geliyor.

Saldırılar nedeniyle Gazze harabeye dönerken, bölgede 1,9 milyon Filistinli yerinden oldu.

UKRAYNA'NIN 6 KATINDAN FAZLA KADIN VE ÇOCUK KATLEDİLDİ

24 Şubat 2022'den beri süren Rusya-Ukrayna Savaşı ile işgalci terör rejiminin 7 Ekim'den bu yana Gazze'ye düzenlediği saldırılarda katledilen sivillerin sayısını derlendi.

Siyonist terör rejiminin saldırılarında, 29 bin 410 Filistinli katledildi, 69 bin 465 kişi yaralandı. Saldırılarda katledilenlerin en az 12 bin 660'ını çocuklar, 8 bin 570'ini kadınlar oluşturuyor.

Yaralıların, yüzde 70'inden fazlası da kadın ve çocuklardan oluşuyor. Enkaz altında halen binlerce ölü olduğu bildirilirken, halkın sığındığı hastane ve eğitim kurumları hedef alınarak sivil altyapı da tahrip ediliyor.

Bir yandan Siyonist terör rejiminin saldırılarından kaçarak hayatta kalma mücadelesi veren Filistinliler, terör rejimiyönetiminin bölgeye yardım girişlerine çıkardığı engellemeler nedeniyle de açlıkla mücadele ediyor.

Birleşmiş Milletler (BM), İsrail'in yoğun saldırısı altındaki Gazze Şeridi'nde 2,2 milyon kişinin kıtlık tehlikesiyle karşı karşıya olduğu uyarısında bulundu.

Rusya-Ukrayna Savaşı'ndaki sivil ölümleri

Rusya-Ukrayna Savaşı'nın başlamasının üzerinden 2 sene geçerken, Ukrayna'daki BM İnsan Hakları İzleme Misyonunun (HRMMU) 7 Şubat'ta yayımladığı verilere göre, savaşın başından beri ülkede 579'u çocuk, 2 bin 992'si kadın olmak üzere 10 bin 378 sivil öldürüldü, 19 bin 632 sivil yaralandı.

Ölümlerin 8 bin 95'i Ukrayna topraklarında, 2 bin 283'ü Rusya'nın yasa dışı ilhak ettiği topraklarda gerçekleşti.

Raporda, sayıların daha yüksek olabileceği belirtiliyor.

İsrail'in 7 Ekim'den bu yana Gazze'de öldürdüğü kadın ve çocukların sayısı, 2 yılda Rusya-Ukrayna Savaşı'nda hayatını kaybeden kadın ve çocukların sayısının 6 katından fazlasına tekabül ediyor.

Gazzelilerin sığınabileceği güvenli bir yer yok

Rusya-Ukrayna Savaşı'nın başlamasıyla kadın ve çocuklardan oluşan milyonlarca Ukraynalı, saldırılar nedeniyle ülkelerini terk etmek zorunda kalmış ve komşu ülkelere sığınmıştı.

Savaşın başından bu yana Ukrayna'ya destek veren Avrupa ülkeleri, Ukraynalı kadın ve çocukların oluşturduğu sivillere kucak açmıştı.

Öte yandan, 2007'den beri Siyonist terör rejiminin karadan, havadan ve denizden ablukası altında bulunan Gazze'deki 2,3 milyon Filistinli, yaklaşık 360 kilometrekarelik bölgede sıkışmış vaziyette.

Siyonist terör rejiminin saldırıları nedeniyle Filistinlilerin Gazze'de sığınabilecekleri güvenli bir yer bulunmuyor.