Direniş eylemleri sürüyor! El-Kassam Tugayları: İşgal çetesi eli boş döndü!

Filistinli direnişçilerin işgal altındaki Batı Şeria ve Kudüs'te, siyonist rejim ve Yahudi gasıplara karşı direnişleri dün de devam etti. El-Kassam Tugayları'da yayınladığı bildiride, “Akabetu Ceber Kampı’nda işgalcilerle girdiğimiz çatışmanın ardından işgal güçleri hedeflerine ulaşamadan hayal kırıklığına uğrayarak kamptan çekildi” dedi.

Direniş eylemleri sürüyor! El-Kassam Tugayları: İşgal çetesi eli boş döndü!

Filistin Bilgi Merkezi, son 24 saatte Batı Şeria ve Kudüs'te 22 direniş eylemi gerçekleştirildiğini, Filistinli direnişçilerin Yahudi yerleşimcilerin baskın girişimlerine karşı koyduğunu ve bir yerleşimcinin yaralandığını açıkladı.

Açıklamada, Ocak 2023'te Batı Şeria ve Kudüs'te işgal rejimine ve Yahudi yerleşimcilere yönelik eylemlerde artış görüldüğü belirtildi.

El-Kassam Tugayları: İşgal çetesi eli boş döndü!

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları, mücahitlerinin Eriha kentinin güneyindeki Akabetu Ceber Kampı’nda işgal rejimiyle çatışmaya girdiğini açıkladı.

El-Kassam Tugayları, konuyla ilgili yayınladığı bildiride, “İşgal askerleriyle girdiğimiz çatışmanın ardından işgal güçleri hedeflerine ulaşamadan hayal kırıklığına uğrayarak kamptan çekildi” dedi.

İzzeddin El-Kassam Tugayları’na bağlı Akabetu Ceber Tugayı’nın cihat faaliyetlerine başladığı belirtilen bildiride, “Kahraman şehitlerin kanlarını yerde bırakmayacağımıza, direniş ve cihat yolunda yürümeye devam edeceğimize dair Allah’a söz veriyoruz” ifadeleri yer aldı.

Akabetu Ceber Kampı’nda çekilen fotoğraflarda ve video kayıtlarında El-Kassam Tugayları mücahitlerinin ilk kez kampta işgal güçlerine karşı koyduğu görüldü.

İşgal rejimi bir hafta önce gasıp Yahudi yerleşimcilere ait bir lokantaya ateş açanları gözaltına almak için Akabetu Ceber Kampı’na baskın düzenledi fakat dört saat süren baskın sırasında aradığı kişileri gözaltına alamadan kamptan çekilmek zorunda kaldı.

Hamas sözcüsü Hazım Kasım da yaptığı açıklamada, işgal güçlerine karşı koyan direnişçi gençleri selamladı.

Kasım, direnişçi gençlerin işgal güçlerinin kampa düzenlediği baskını boşa çıkardığını ve işgal askerlerinin aradığı kişileri gözaltına alamadığını söyledi.

Filistin Bilgi Merkezi, geçen ay 1448 direniş eylemi gerçekleştirildiğini, 7 siyonistin öldüğünü, 48'inin yaralandığını duyurdu.

Siyonist işgal rejimi ve Yahudi yerleşimcilerin saldırılarında ise 35 Filistinlinin şehid olduğu aktarıldı.