ABD’deki Yahudi lobisinden bir heyet Suudi Arabistan’ı ziyaret etti

Suudi Arabistan'ı ziyaret eden heyette daha önce “Likud’un Amerikalı Dostları” derneğinin başkanlığını yapan ve işgal rejimi eski başbakanı Binyamin Netanyahu’nun yakın arkadaşı olan Yahudi asıllı Amerikalı işadamı Phil Rosen’in de yer aldığı ifade edildi.

ABD’deki Yahudi lobisinden bir heyet Suudi Arabistan’ı ziyaret etti

İşgal rejiminde yayınlanan Yediot Ahronot gazetesi, Amerika Birleşik Devletleri’nde Siyonist işgal rejimini destekleyen Yahudi lobisinin önde gelen isimlerinden oluşan bir heyetin Suudi Arabistan’ı ziyaret ettiğini, kraliyet ailesi üyeleriyle ve bakanlarla toplantılar yaptığını yazdı.

Heyette daha önce “Likud’un Amerikalı Dostları” derneğinin başkanlığını yapan ve işgal rejimi eski başbakanı Binyamin Netanyahu’nun yakın arkadaşı olan Yahudi asıllı Amerikalı işadamı Phil Rosen’in de yer aldığı ifade edildi.

Suudi Arabistan yönetiminin halkını İşgalci İsrail ile ilişkilerini normalleştirmeye hazırladığını öne süren Rosen, “Birkaç ay ya da yıl içinde Suudi Arabistan – İsrail ilişkilerinin normalleştiğini görmek şaşırtıcı olmayacak” dedi.

Suudi Arabistanlı yetkililerin görüşmeler sırasında kendilerine İbrahim anlaşmalarından haberleri olduğunu söylediklerini aktaran Rosen, Suudi Arabistan’ın onayı olmadan hiçbir Arap ülkesinin İsrail’le normalleşme anlaşması imzalayamayacağını ileri sürdü.

Suudi Arabistan’ın “Filistinlilerle barış sağlanmadan İsrail’le ilişkilerimizde normalleşme olmayacak” açıklamasının sorulması üzerine Rosen, Suudi Arabistan’ın da Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) gibi Filistinlilerle barış şartını öne sürmeyeceğini, sadece uygun zamanı beklediğini söyledi.