Umut Kervanından Malatya'da depremzedeler için aşevi

Umut Kervanı Vakfı ve kardeş yardım kuruluşları, Malatya'daki depremzedeler için günlük 10 bin kişiye yemek yapılacak aşevinin açılışını gerçekleştirdi.

6 Şubat'a merkez üssü Pazarcık ve Elbistan'da meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki büyük depremin hemen ardından yardım faaliyetlerine başlayan Umut Kervanı, Yetimler Vakfı, Avrupa Yetim Eli ve IHO Ebrar bir ayı aşkındır depremin etkili olduğu illerde çalışmalarına devam ediyor.

Deprem, Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman, Malatya, Gaziantep, Osmaniye, Diyarbakır, Şanlıurfa, Adana ve Kilis'in yanı sıra Suriye'de de yıkımlara neden oldu.

Depremin ilk gününden itibaren yardım faaliyetlerine başlayan 4 kardeş yardım kuruluşu, giyim ve gıdanın yanı sıra depremzedelere sıcak yemek desteğini de sürdürüyor. Bu kapsamda Umut Kervanı Vakfı, Malatya'da Şehit Fevzi Mahallesi Eski Doğu Garajında 10 bin kişiye günlük yiyecek sağlayacak aşevinin açılışını yaptı.

Aşevinin açılışına HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Şahin'in yanı sıra Diyarbakır ve Elazığ'dan da siyasi parti temsilcileri katıldı.

Umut Kervanı Genel Başkanı Cengiz Kurtaran, depremzede kardeşlerinin yaraları sarılana kadar hizmete devam edeceklerini söyledi.

Kurtaran, "Malatya'mızda 10 bin kişilik aşevimizin açılışını yaptık, burada kardeşlerimizle yardımlaşma ve dayanışma içerisindeyiz. Burada özelikle çevrede bulunan çadır kentlere hizmet etmekle beraber Malatya merkezde 5 ayrı noktada bayrama kadar inşallah sıcak aş ikramımız devam edecek." dedi.

"Özelikle bizlere desteklerini sunan hayırseverlere çok teşekkür ediyoruz." diyen Kurtaran, "Bu süreç biraz uzun sürecek, kardeşlerimizin yaralarını sarana kadar onları yalnız bırakmayacağız. Hep beraber yardımlaşma ve dayanışma içerisinde olursak bu yaralar daha çabuk sarılır inşallah. Hayırseverlere bir daha seslenmek istiyorum. Şu ana kadar yardımlarını esirgemediler bundan sonra da yardımlarını devam ettirmelerini istiyoruz."

İLKHA