HÜDA PAR Milletvekili Demir'den Filistin için oturma eylemi yapan annelere ziyaret

Bir grup kadın aktivist, Filistin'de yaşanan soykırıma dikkat çekmek için Ankara'da oturma eylemi başlattı. Eylemdeki anneleri, HÜDA PAR Genel Sekreteri ve Gaziantep Milletvekili Şehzade Demir ziyaret etti.

HÜDA PAR Milletvekili Demir'den Filistin için oturma eylemi yapan annelere ziyaret

Adana'daki Gökkuşağı Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği öncülüğünde aktivist, anne ve eğitimci kadınlar, Aksa Tufanı Operasyonunun başladığı günden bu yana Filistinli mücahitlere destek amacıyla başlattıkları bir dizi çalışmalar kapsamında, Ankara'da oturma eylemi yaptı.

Gökkuşağı Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği olarak Adana'da 35 günden fazladır Filistin'e destek amaçlı kermes düzenlediklerini belirten aktivistler, Gazze'de insani dramın her gün biraz daha artmasıyla farklı etkinliklere karar vererek Ankara'ya geldiklerini aktardı.

Ankara'da TBMM ve ABD Büyükelçiliği önünde yapılan basın açıklamasının adından, Beştepe Cumhurbaşkanlığı Bulvarı üzerinde bir basın açıklaması yapıp eylemlerini bitirmeyi düşündüklerini belirten aktivistler, polis müdahalesi ve açıklama engeliyle karşılaştı. Yaşanan engellemeler sonrası aktivistler, dünden beri Beştepe Cumhurbaşkanlığı Bulvarı üzerinde oturma eylemi yapıyor.

HÜDA PAR Genel Sekreteri ve Gaziantep Milletvekili Şehzade Demir, oturma eylemindeki anne ve eğitimci kadınları ziyaret etti.

Oturma eylemindeki anne ve eğitimci kadınlar, yaşadıkları hukuksuzlukları Milletvekili Demir'e anlattı.

Konunun takipçisi olacağını belirten Demir, daha sonra oradan ayrıldı. (İLKHA)