Heniyye ailesinden şehid olanların sayısı 8'e yükseldi

Siyonist işgal rejiminin Gazze'nin batısındaki Eş-Şati Mülteci Kampı'na yönelik saldırısında yaralanan İsmail Heniyye'nin bir torunu daha şehid oldu.

Heniyye ailesinden şehid olanların sayısı 8'e yükseldi

Siyonist işgal rejimi, 10 Nisan'da Gazze'nin batısındaki Eş-Şati Mülteci Kampı'nda hareket halindeki bir aracı hedef aldı.

Araçta bulunan HAMAS Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye'nin Hazım, Emir ve Muhammed isimli 3 oğlu ile Muna, Amal, Halid ve Rezzan isimli 4 torunu şehid oldu.

Söz konusu saldırıda yaralanan İsmail Heniyye'nin torunu Melek Muhammed Heniyye'nin de bu sabah aldığı yaralar nedeniyle şehid olduğu belirtildi.

HAMAS, Heniyye ailesine yönelik saldırı nedeniyle yaptığı açıklamada, Ramazan Bayramı'nın ilk günü Şati Mülteci Kampı'nda düzenlenen saldırının "hain ve korkakça" olduğunu belirtmişti.

Heniyye ailesinden daha önce yaklaşık 60 kişinin daha şehid edildiği belirtilen açıklamada, siyonist rejimin HAMAS'ın liderleri ve ailelerini hedef almasının "sahadaki başarısız düşmanın umutsuz girişimlerinden başka bir şey olmadığı, Filistin direnişinin müdafaası karşısında dehşete düşmesi" şeklinde değerlendirilmişti.

HAMAS Siyasi Büro Başkanı Heniyye, saldırının ardından yaptığı açıklamada, "Çocuklarının Gazze'yi terk etmediğini, Kudüs'ün ve Mescid-i Aksa'nın kurtuluşu yolunda hayatlarını feda ettiklerini" söylemişti.