Afganistan'da yüzlerce aileye nakdi yardım yaptılar

Kurban Bayramı öncesi Afganistan'a ulaşan Yetimler Vakfı ve Umut Kervan Vakfı ekipleri, bayram öncesi yüzlerce yetim ve mağdur aileye nakdi yardımda bulundu.

Afganistan'da yüzlerce aileye nakdi yardım yaptılar

Çok sayıda ülkede yürüttükleri hayır çalışmaları ile adından sık sık söz ettiren Yetimler Vakfı ve Umut Kervanı Vakfı, Kurban Bayramı'nda hayırseverlerin bağışlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak adına başta Afganistan olmak üzere dünyanın birçok noktasında çalışmalarına başladı.

Kurban Bayramı ve sonrasında gerçekleştirilecek hayır çalışmaları için Afganistan'a ulaşan vakıfların yetkilileri, bayram öncesi ihtiyaç sahiplerine nakdi yardımda bulundu.

Yürütülen çalışma ile ilgili açıklama yapan Yetimler Vakfı Genel Başkanı Fikri Karavil, önceden tespit edilmiş ihtiyaç sahibi ailelere Umut Kervanı Vakfı ile birlikte Afganistan'ın başkenti Kabil'de yardımlarını ulaştırdıklarını söyledi.

Fikri Karavil, "Bayrama iki gün kaldı, daha önceden tespit edilen mağdur aileleri ofisimize çağırdık. Yetimler Vakfı ve Umut Kervanı Vakfı'na hayırseverlerin ulaştırdıkları yardımları dağıttık. Yardımları dağıttığımız aileler hem mağdur aileler ve hem de yetim ailelerdir. Bugün 200 yetim aileye ve 161 mağdur aileye her aileye 50 dolar olmak üzere yardımlarımızı dağıttık. İnşallah bu yardım ile bayramda ihtiyaçlarını karşılayacaklar. Bize bu yardımları ulaştıran hayırseverlerimizden Allah razı olsun." dedi. (İLKHA)